Sabit Yazı

Elektrik Ark Ocağı Çelik Yapım Prosesi Sunumu 

Hazırlayan: N. İzzet ULU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Sunumu

Hazırlayan: TMMOB METALURJİ VE MALZEME

MÜHENDİSLERİ ODASI

Sayı: 1

Sayı: 2

Sayı: 3

Sayı: 4

Sayı: 5

Sayı: 6

Sayı: 7

Sayı: 8

Sayı: 9

Sayı: 10

Sayı: 11

Sayı: 12

Sayı: 13

Sayı: 14

   

DÖNEM: 29

 TOPLANTI NO  TOPLANTI TARİHİ  TOPLANTI YERİ  KARARLAR
 1 18.04.2014  Oda Merkezi  Toplantı Kararları
 001-A 18.04.2014  Oda Merkezi  Toplantı Kararları
2 03.05.2014  Oda Merkezi  Toplantı Kararları
       

 

6. Sayı

MAYIS 2024

 

İÇERİK SAYFA NUMARASI
2. BOĞAZİÇİ ULUSLARARASI ISIL İŞLEM SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİ  4
EFRS’2024 - 9. ULUSLARARASI DEMİR ÇELİK SEMPOZYUMU  10
22. ULUSLARARASI METALURJİ VE MALZEME KONGRESİ  16
ISRS'2025 - 3. ULUSLARARASI HADDE SEMPOZYUMU  20
HAKEMLİ DERGİMİZ BMSM`NİN İLK SAYISI YAYINLANDI  23
ODAMIZ 100. YIL COŞKUSUNU İSKENDERUN’DA ÜYELERİ İLE PAYLAŞTI  24
CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINI İSTANBUL ŞUBEMİZDE ÜYELERİMİZLE BİRLİKTE KUTLADIK  25
İZMİR ŞUBEMİZ ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİĞİ İLE CUMHURİYETİN 100. YILINI KUTLADI  26
İSTANBUL ŞUBEMİZ PROF. DR. ALİ ERDEMİR FAHRİ DOKTORA TÖRENİNE KATILDI  26
EMEK KADIN ELİNDE DAHA DEĞERLİ, TMMOB 8. KADIN KURULTAYINA KATILDIK  27
İZMİR ŞUBE İKÇÜ ENDÜSTRİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI'NA KATILDI  27
METALURJİ GENÇ VE GENÇ MÜHENDİSLER MGGM 9 ETKİNLİĞİNDE YENİDEN BULUŞTU  28
İSTANBUL ŞUBEMİZ İTÜ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ MEZUNA SOR ETKİNLİĞİNE KATILDI  29
İSTANBUL ŞUBEMİZ GEDİK ÜNİVERSİTESİ MALZEME GÜNLERİ’NE KATILDI  29
İZMİR ŞUBE 2. OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI, İZMİR ŞUBE 3.DÖNEM YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMINI YAPTI  30
İSTANBUL ŞUBEMİZ 16.OLAĞAN GENEL KURULU ÜYELERİMİZİN GENİŞ KATILIMLIYLA YAPILDI ve İSTANBUL ŞUBE 16.DÖNEM YÖNETİM KURULUMUZ GÖREV DAĞILIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ  31
ANKARA 1. OLAĞAN DELEGE GENEL KURULU YAPILDI  33
33. OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK ve 34. DÖNEM YÖNETİM KURULUMUZ GÖREV DAĞILIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ  34
TMMOB METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI OLAĞAN GENEL KURULU KARARLARI  35
TMMOB METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI 33. OLAĞAN GENEL KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ  36
GÖZ GÖRE GÖRE GELEN FELAKET  37
FUKUŞİMA SON OLSUN  37
DENİZYILDIZLARINI KURTARMAK...  38
CUMHURİYETİN 100. YILINI KUTLUYORUZ! ÇOK YAŞA CUMHURİYET!  39
BİR MİRAS YARATMAK: SANAYİ DEVRİMİNİN ÖNCÜ METALURJİSTLERİ  40
YÜKSEK BASINÇLI ALÜMİYUM DÖKÜMÜ İÇİN HESAPLAMALARDA KULLANILAN İÇ BASINÇ DEĞERLERİNİN DOĞRULANMASI  50

 

 

 

5. Sayı

EYLÜL 2023

İÇERİK SAYFA NUMARASI  
ISRS'2023 2. ULUSLARARASI HADDE SEMPOZYUMU  4
11. ULUSLARARASI ALÜMİNYUM SEMPOZYUMU  10
METAL-ESWS METALURJİ SEKTÖRÜNDE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ VE ESENLİĞİ SEMPOZYUMU  12
2. BOĞAZİÇİ ULUSLARARASI ISIL İŞLEM SEMPOZYUMU  16
EFRS’2024 – 9. ULUSLARARASI DEMİR ÇELİK SEMPOZYUMU  18
9. EFRS YÜRÜTME KURULU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI  20
BULLETIN OF MATERIALS SCIENCE AND METALLURGY DERGİSİ EDİTÖRLER KURULU TOPLANDI  21
ANKARA MGGM SEKTÖR TANITIMLARI ETKİNLİĞİNDE BİR ARAYA GELDİ  22
CV HAZIRLAMA VE MÜLAKAT TEKNİKLERİ SEMİNERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK  22
İZMİR ADALET NÖBETİNDEYDİK  22
1 MAYIS’TA ALANLARDAYDIK  23
ADALET NÖBETİ’NDEYİZ  23
ADANA İL TEMSİLCİLİĞİ İLK TOPLANTISINI YAPTI  24
DANIŞMA KURULUMUZ SEÇİM GÜNDEMİYLE TOPLANDI  24
DEPREM ÜZERİNE SOHBETLER: KADIN ÇEMBERİ ETKİNLİĞİ YAPILDI  25
MADIMAK HALA YANIYOR  25
İLERİ MALZEMELER KOMİSYONU TOPLANDI  26
ISIL İŞLEM YENİLİKÇİ PROSESLER VE UYGULAMALARI TEKNİK SEMİNERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK  26
İZMİR ŞUBE YÖNETİMİ İLE TOPLANDIK  27
İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK  27
MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYETİNE KATILDIK  28
MÜHENDİSİN ÖZLÜK HAKLARI SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ  28
NUMUNE HAZIRLAMA VE METALOGRAFİ TEKNİK SEMİNERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK  28
ODTÜ 11. MALZEME GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDIK  29
TAHRİBATSIZ MUAYENE YÖNTEMLERİ VE UYGULAMALARI TEKNİK SEMİNERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK  29
ÜYELERİMİZ MALTEPE SAHİLDE BİR ARAYA GELDİ  30
ONUR PLAKETİ VE KOKTEYL ETKİNLİĞİ YAPILDI  30
PROF. DR. MACİT ÖZENBAŞ’IN “SELAHATTİN ŞANBAŞOĞLU VE METALURJİYE EMEK VERENLER” ETKİNLİĞİNDE YAPTIĞI KONUŞMA  31
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE ENDÜSTRİYEL SİMBİYOZ ÇALIŞTAYI  35
ELEKTRİK ARK OCAĞI ÇELİK YAPIM PROSESİ  39
 
 

 

 

4. Sayı

İÇERİK SAYFA NUMARASI
DEPREMDE KAYBETTİKLERİMİZ - KAYBETTİKLERİMİZ  3
ISRS'2023 ULUSLARARASI HADDE SEMPOZYUMU  4
11. ULUSLARARASI ALÜMİNYUM SEMPOZYUMU  6
METAL-ESWS METALURJİ SEKTÖRÜNDE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ VE ESENLİĞİ SEMPOZYUMU  8
METEM' DEN HABERLER  12
METALURJİ GENÇ MARMARA BÖLGE TEMSİLCİLER KURULU TOPLANDI  13
TAKIM ÇELİKLERİ SEMİNERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK  13
CV HAZIRLAMA VE MÜLAKAT TEKNİKLERİ SEMİNERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK  13
MGGM-8 İZMİR, İSTANBUL VE ANKARA’DA YAPILDI  14
METALURJİ GENÇ HABERLER  16
AKDENİZ BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ KAHVALTIDA BULUŞTU  18
ADANA’DA İL TEMSİLCİLİĞİ KURULUŞ TOPLANTISI YAPILDI  18
İSKENDERUN’DA ELEKTRİK ARK OCAĞI ÇELİK PROSESİ SEMİNERİ YAPILDI  19
İSKENDERUN İKK YEMEĞİNE KATILDIK  19
İZMİR VE İSTANBUL KOORDİNASYON TOPLANTILARI YAPILDI  20
ADALET NÖBETİ DEVAM EDİYOR  21
KADIN MESLEKTAŞLARIMIZ EŞ ZAMANLI TOPLANDI  21
DANIŞMA KURULUMUZ TOPLANDI  22
İZMİR ŞUBE GENEL ÜYE TOPLANTISI YAPILDI  22
DANIŞTAY SİNOP’TA NÜKLEERE “DUR” DEDİ  23
YENİ YILI G.Y.K. DA KARŞILADIK  24
DEPREM SONRASI SOSYAL DESTEK ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK  24
ADANA, İSKENDERUN, OSMANİYE’Yİ ZİYARET ETTİK  25
SEÇİM SÜRECİ, GENEL DURUM VE METALURJİ SEKTÖRÜ  26
DEPREM BÖLGELERİNDE HER TÜRLÜ MÜDAHALE BİLİMİ, TEKNİĞİ VE MESLEK İLKELERİNİ GÖZETEREK YAPILMALIDIR  27
ÜNİVERSİTELERDE UZAKTAN ÖĞRETİM YARALARI SARAMAZ: AYRI DEĞİL HEP BERABER  30
FELAKETLERİ GELECEĞE TAŞIMAYALIM  32
HAKEMLİ DERGİMİZ ÇIKIYOR.  31
LİTYUM İYON İLE KATI HAL LİTYUM BATARYALAR HAKKINDA BİR İNCELEME  33

3. Sayı

İÇERİK SAYFA NUMARASI
PROF. DR. NACİ SEVİNÇ HOCAMIZI KAYBETTİK  3
21. ULUSLARARASI METALURJİ VE MALZEME KONGRESİ  4
8. ULUSLARARASI DEMİR & ÇELİK SEMPOZYUMU EFRS2022 GERÇEKLEŞTİRİLDİ 10
BHTS2022 BOĞAZİÇİ ULUSLARARASI ISIL İŞLEM SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ  15
METEM EĞİTİMLERİ - 2022  19
AKDENİZ BÖLGE TEMSİLCİLİĞİMİZ AÇILDI  20
ŞUBE, ODA VE TMMOB GENEL KURULLAR SÜRECİ TAMAMLANDI  21
   
TMMOB'YE BAĞLI ODALAR: UNUTULMAZ GEZİ’Yİ SELAMLIYORUZ HİÇBİR HUKUK DIŞI KARAR GEZİ DİRENİŞİNİN MEŞRUİYETİNİ GÖLGELEYEMEZ 23
   
SORUNLARIMIZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ  24
GEZİ DAVASI VE ADALET NÖBETİ  24
METALURJİ GENÇ HABERLER  25
   
YKS 2022 SINAVI METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ / MALZEME BİLİMİ VE MÜHENDİSLİĞİ / MALZEME BİLİMİ VE NANOTEKNOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMLARI DEĞERLENDİRMESİ 26
YAPI MALZEMESİ OLARAK ÇİNİ: İZNİK VAKFI ÇİNİLERİNİN ÜRETİMİ VE MİMARİ KULLANIMI  34
BİZ MÜHENDİS KADINLAR  39
MESLEKTE KADIN OLMAK  40
ÇALIŞMA YAŞAMINDA CİNSİYETE DAYALI AYRIMCILIK ANKETİ RAPORU  44
   
İLK TÜRKÇE METALURJİ KİTABI ‘‘METALLURGİ’NİN’’ 2. BASKISI HAKKINDA BİR İNCELEME  50
NANOTEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER  54

TMMOB METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI
30. DÖNEM YÖNETİM ORGANLARI

YÖNETİM KURULU

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER
TUNÇAY ŞULAN
Yönetim Kurulu Başkanı
ÜNAL ORAY
NİLGÜN KUŞKONMAZ
Yönetim Kurulu 2. Başkanı
SERHAT EKMEKÇİ
AHMET İRFAN TÜRKKOLU
Yönetim Kurulu Yazman üyesi
ÖZGÜN BAŞKAN TAŞTAN
ABİDİN FIRAT SAPÇI
Yönetim Kurulu Sayman üyesi
ÜMİT YARDIM
KAYA ÖZEREN İLGE KARADENİZ
FERHAT YAŞAR UĞUR KAYA
ERMAN CAR ALİŞAN YILMAZ

 

DENETLEME KURULU

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER
MURAT CAN OCAKTAN NEDİM METE
MEHMET ERHAN İŞKOL FİLİZ URAL
HÜSEYİN ALPER HIZLI VOLKAN ÖZKAN
ZAFER BİRKAN ÜNAL TEVFİK ORKUN KORUK
MURAT CİN AYŞE GAMZE ONUK

 

ONUR KURULU

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER
SELÇUK HARPUT ETEM KIRCA
YUSUF ZİYA KAYIR AHMET MUHTAR TEPİROĞLU
ŞEFİK DOĞAN MUSTAFA ÖNDER YÜCEL
ERCÜMENT ALPTEKİN ERKAN COŞKUN
ALİ BÜLENT ÖNAY ABDİ AYDOĞDU

 

TMMOB YÖNETİM KURULU

CEMALETTİN KÜÇÜK
FERHAT YAŞAR
UTKAN GÜNEŞ

 

TMMOB ONUR KURULU

İHSAN ÖNAL

 

TMMOB DENETLEME KURULU

MURAT SEZER

 


 

TMMOB METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI
İSTANBUL ŞUBESİ 12. DÖNEM YÖNETİM
KURULU

ASİL ÜYELER
FEVZİ DEMİR Yönetim Kurulu Başkanı
AYDIN ŞELTE Yönetim Kurulu 2. Başkanı
BENZER BERKAY TUNCAY Yönetim Kurulu yazman üyesi
BELGİN MERT Yönetim Kurulu sayman üyesi
DERYA DIŞPINAR Üye
TURGAY ALDI Üye
ALİ BAHADIR AVŞAR Üye

 

YEDEK ÜYELER
SERHAN ÇINAR
DUYGU ŞENER
AYKUT AYYILDIZ
İLKAY DOĞAN CENGİZ
ÖZGE BALCI
ÖZGÜN KÜÇÜKOĞLU
MURAT GÖÇER

TMMOB METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI
31. DÖNEM
(2018-2020 yılları arasında görev yapacak olan) YÖNETİM  ORGANLARI

YÖNETİM KURULU

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER
ABİDİN FIRAT SAPÇI
Yönetim Kurulu Başkanı
FİLİZ URAL
ÜNAL ORAY
Yönetim Kurulu 2. Başkanı
ÖZGÜN BAŞKAN TAŞTAN
AHMET İRFAN TÜRKKOLU
Yönetim Kurulu Yazman üyesi
UĞUR KAYA
FERHAT YAŞAR
Yönetim Kurulu Sayman üyesi
AYKUT AYYILDIZ
MEHMET ALİ İRFAN AKYOL ZİYA ÇAĞRI TORUNOĞLU
ÜMİT YARDIM ZEKİ ÖZTORUN
ALİŞAN YILMAZ  

 

DENETLEME KURULU

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER
ŞEFİK DOĞAN VOLKAN ÖZKAN
MEHMET ERHAN İŞKOL NEDİM METE
ZAFER BİRKAN ÜNAL ALİ BAHADIR AFŞAR
FEYZİ DEMİR TEVFİK ORKUN KORUK
SERHAT EKMEKÇİ AYŞE GAMZE ONUK ELÇİ

 

ONUR KURULU

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER
SELÇUK HARPUT ETEM KIRCA
YUSUF ZİYA KAYIR MUSTAFA ÖNDER YÜCEL
KAYA ÖZEREN ABDİ AYDOĞDU
ERCÜMENT ALPTEKİN ERKAN COŞKUN
TUNÇAY ŞULAN AHMET MUHTAR TEPİROĞLU

 

TMMOB YÖNETİM KURULU

CEMALETTİN KÜÇÜK
FERHAT YAŞAR
BELGİN MERT

 

TMMOB ONUR KURULU

İHSAN ÖNAL

 

TMMOB DENETLEME KURULU

MURAT SEZER

 


 

TMMOB METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI
İSTANBUL ŞUBESİ 13. DÖNEM 
(2018-2020 yılları arasında görev yapacak olan) YÖNETİM KURULU

ASİL ÜYELER
BELGİN MERT Yönetim Kurulu Başkanı
DERYA DIŞPINAR Yönetim Kurulu 2. Başkanı
TURGAY ALDI Yönetim Kurulu yazman üyesi
NİLGÜN KUŞKONMAZ Yönetim Kurulu sayman üyesi
İLKAY DOĞAN Üye
DUYGU ŞENER Üye
ŞEYMA KORKMAZ Üye

 

YEDEK ÜYELER
HASAN CENGİZ
SEZGİ AKYOL
VEDAT TOPALOĞLU   
ŞAHİN ÖZGÜR
MERVE BAYRAMOĞLU
BERKAN ÇELİK
KÜBRA KAYA

 

  TMMOB METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI
  34.DÖNEM YÖNETİM ORGANLARI LİSTESİ
YÖNETİM KURULU
    ASIL ÜYELER   YEDEK ÜYELERİ
  1 AHMET İRFAN TÜRKKOLU (BAŞKAN) 1 BİLGİ ÇENGELLİ
  2 NASUHİ İZZET ULU (2. BAŞKAN) 2 YAĞMUR LALECİ
  3 FERHAT YAŞAR (YAZMAN) 3 DEVRİM KARAHAN
  4 MEHMET ŞEREF SÖNMEZ (SAYMAN) 4 BİLAL TÜRLÜDÜR
  5 OKAN İŞDAŞ (ÜYE) 5 HASAN CENGİZ
  6 MEHMET ALİ İRFAN AKYOL (ÜYE) 6 ATAKAN EGE SAVAŞ
  7 AHMET TURAN (ÜYE) 7 ULAŞ YAPRAK
         
DENETLEME KURULU
    ASIL ÜYELER   YEDEK ÜYELERİ
  1 MEHMET ERHAN İŞKOL 1 İDİL CEREN KAZAN
  2 FEYZİ DEMİR 2 EFE TAŞCI
  3 BELGİN MERT 3 BERKAY CENGİZ
  4 SERHAT EKMEKÇİ 4 NURSELİ KUYUCUKLU
  5 ÖZGÜN BAŞKAN TAŞTAN 5 CEREN ÇALIŞKAN
         
ONUR KURULU
    ASIL ÜYELER   YEDEK ÜYELERİ
  1 ERCÜMENT ALPTEKİN 1 HALE ATABEY
  2 TAHSİN AKAR 2 HASAN HAKKI ERDOĞAN
  3 ABİDİN FIRAT SAPÇI 3 ÜMRAN BAŞAK GÜLEKEN
  4 ATA ÖZDEMİRLER 4 HASAN MURAT ALDOĞAN
  5 MURAT CAN OCAKTAN 5 MEHMET ULUSOY
         
TMMOB YÖNETİM KURULU
  1 UTKAN GÜNEŞ    
  2 YAĞMUR LALECİ    
  3 ALİŞAN YILMAZ    
         
TMMOB YÜKSEK ONUR KURULU
  1 ÜNAL ORAY    
         
TMMOB DENETLEME KURULU
  1 TURGAY ALDI    
         
         
  İSTANBUL ŞUBE 16.DÖNEM YÖNETİM ORGANLARI LİSTESİ
YÖNETİM KURULU
    ASIL ÜYELER   YEDEK ÜYELERİ
  1 ERMAN CAR (BAŞKAN) 1 BERİL ERAY
  2 ERDAL YOLLU (2. BAŞKAN) 2 KÜBRA NUR AKDENİZ
  3 UMUR BERKAN ÇELİK (YAZMAN) 3 EZGİ ÖZYURT
  4 SEZGİ AKYOL TATAROĞLU (SAYMAN) 4 KEREM SIVIŞ
  5 DUYGU ŞENER (ÜYE) 5 İZEL KOCABAŞ
  6 EMREHAN DOĞAN  (ÜYE) 6 SEMİH KARAHAN
  7 MEHMET BARIŞ DARYAL (ÜYE) 7 UMUT BARIŞ GİTMEZ
         
         
  İZMİR ŞUBE 3.DÖNEM YÖNETİM ORGANLARI LİSTESİ
YÖNETİM KURULU
    ASIL ÜYELER   YEDEK ÜYELERİ
  1 ERHAN DENİZ ÇAĞIRAL (BAŞKAN) 1 CENK EKEN
  2 ÖZGE BİNGÖL (2. BAŞKAN) 2 ALTAN NURİ TUĞRUL
  3 ALİŞAN YILMAZ (YAZMAN) 3 EMRE BARAN
  4 HAKAN KARACA (SAYMAN) 4 MERT UĞRAŞ
  5 TUĞBANUR SEZER (ÜYE) 5 SEMİH KAYA
  6 FERHAT AYDOĞAN (ÜYE) 6 KUTAY YAMANLAR
  7 İSMAİL FİDAN (ÜYE) 7 NİHAN SENA ÇİFÇİ

TMMOB METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI
29. DÖNEM YÖNETİM ORGANLARI

YÖNETİM KURULU

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER
TUNÇAY ŞULAN Yönetim Kurulu Başkanı FERHAT YAŞAR
KAYA ÖZEREN Yönetim Kurulu 2. Başkanı ÖZGÜN BAŞKAN TAŞTAN
AHMET İRFAN TÜRKKOLU Yönetim Kurulu Yazman üyesi DUYGU YILMAZ
ABİDİN FIRAT SAPÇI Yönetim Kurulu Sayman üyesi ÜMİT YARDIM
NİLGÜN KUŞKONMAZ ALİŞAN YILMAZ
UTKAN GÜNEŞ BENGİSU MÜGE YOLCU
MURAT CİN UĞUR KAYA

 

DENETLEME KURULU

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER
MURAT CAN OCAKTAN VOLKAN ÖZKAN
FATMA SERİN İRFAN AKYOL
GÜRKAN SOLMAZ AYŞE GAMZE ONUK
HÜSEYİN ALPER HIZLI ÜMRAN BAŞAK GÜLEKEN
BELGİN MERT BAŞAK YETİŞTİ

 

ONUR KURULU

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER
SELÇUK HARPUT AHMET MUHTAR TEPİROĞLU
YUSUF ZİYA KAYIR ERCÜMENT ALPTEKİN
ŞEFİK DOĞAN MUSTAFA ÖNDER YÜCEL
ALİ BÜLENT ÖNAY ETEM KIRCA
İHSAN ÖNAL ABDİ AYDOĞDU

 

TMMOB YÖNETİM KURULU

1 CEMALETTİN KÜÇÜK
2 HÜSEYİN ALPER HIZLI
3 FEYZİ DEMİR

 

TMMOB ONUR KURULU

1 HASAN TUNÇ

 

TMMOB DENETLEME KURULU

1 MURAT SEZER

 


 

TMMOB METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI
İSTANBUL ŞUBESİ 11. DÖNEM YÖNETİM
KURULU

ASİL ÜYELER
ERMAN CAR Yönetim Kurulu Başkanı
İLGE KARADENİZ Yönetim Kurulu 2. Başkanı
BENZER BERKAY TUNCAY Yönetim Kurulu yazman üyesi
KUBİLAY BİLİR Yönetim Kurulu sayman üyesi
TURGAY ALDI Üye
AYDIN ŞELTE Üye
SERHAN ÇINAR Üye

 

YEDEK ÜYELER
ALİ BAHADIR AFŞAR
OKTAY ARSLAN
FAHRİ KIZILASLAN
AYKUT AYYILDIZ
NECDAT ŞENCAN
GÜRKAN ÜNLÜTÜRK

TMMOB METALURJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
28. DÖNEM YÖNETİM ORGANLARI

YÖNETİM KURULU

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER
TUNCAY ŞULAN CELAL HANÇERLİOĞLU
KAYA ÖZEREN MEHMET ERHAN İŞKOL
MAHMUT KİPER İRFAN AKYOL
HÜSEYİN ALPER HIZLI KUBİLAY BİLİR
FEYZİ DEMİR BELGİN MERT
HÜSEYİN SAVAŞ VOLKAN ÖZKAN
SERHAN KADİR SÖZÜŞEN TEVFİK ORKUN KORUK

 

DENETLEME KURULU

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER
MURAT CAN OCAKTAN İLHAN ÖĞÜŞ
UTKAN GÜNEŞ KAZIM CAN CANDEĞER
GÜRKAN SOLMAZ KIYMET KAPTI
MUSTAFA HAKAN KURTTEPELİ FERHUN EMEKSİZ
UĞUR ERTEM SUAT GÖCEKLİ

 

ONUR KURULU

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER
ETEM KIRCA AHMET MUHTAR TEPİROĞLU
ERCÜMENT ALPTEKİN SELÇUK HARPUT
ŞEFİK DOĞAN NURETTİN İLTERİŞ YALVAÇ
MUSTAFA ÖNDER YÜCEL ABİDİN FIRAT SAPÇI
İHSAN ÖNAL ARİF BÜLENT BAPİR

 

TMMOB YÖNETİM KURULU

1 ZEHRA GÜNER
2 HÜSEYİN ALPER HIZLI
3 BELGİN MERT

 

TMMOB YÜKSEK ONUR KURULU

1 YUSUF ZİYA KAYIR

 

TMMOB YÜKSEK DENETLEME KURULU

1 KIYMET KAPTI

 

İSTANBUL ŞUBE YÖNETİM KURULU

ASİL ÜYELER YEDEK ÜYELER
MURAT CİN VOLKAN KOCAMAN
BAŞAK YETİŞTİ ALDI EMEK GÖKSU DURMUŞOĞLU
TURGAY ALDI GÜLŞAH AKTAŞ
FATMA SERİN OKTAY ARSLAN
ESMA GÜNEŞ BODUR FAHRİ KIZILARSLAN
ERMAN CAR MELAHAT BECERİK
AYDIN ŞELTE NECDET ŞENCAN

 

TMMOB 41. OLAĞAN GENEL KURUL DELEGE LİSTESİ

SIRA NO ADI SOYADI
1 ABİDİN FIRAT SAPÇI
2 AHMET ÇETİN DURUKANOĞLU
3 AHMET İRFAN TÜRKKOLU
4 ALİ BÜLENT ÖNAY
5 ALİ CÖMERT
6 ALPER KAYA
7 ARİF BÜLENT BAPİR
8 AYDIN ŞELTE
9 BAŞAK YETİŞTİ ALDI
10 BELGİN MERT
11 CELAL HANÇERLİOĞLU
12 CEMALETTİN KÜÇÜK
13 CEMİL HAKAN GÜR
14 CİHAN BALABAN
15 DENİZ ÖNGEL
16 EMEK GÖKSU DURMUŞOĞLU
17 ERMAN CAR
18 ESMA GÜNEŞ BODUR
19 ETEM KIRCA
20 FAHRİ KIZILASLAN
21 FATMA SERİN
22 FERHUN EMEKSİZ
23 FEYZİ DEMİR
24 FİLİZ URAL
25 GÜLŞAH AKTAŞ
26 GÜRKAN SOLMAZ
27 HASAN TUNÇ
28 HÜRDOĞAN ALİ İDİL
29 HÜSEYİN ALPER HIZLI
30 HÜSEYİN SAVAŞ
31 İHSAN ÖNAL
32 İRFAN AKYOL
33 İRFAN KAPTI
34 KAYA ÖZEREN
35 KIYMET KAPTI
36 KUBİLAY BİLİR
37 LEVENT KENEŞ
38 MAHMUT KİPER
39 MEHMET ERHAN İŞKOL
40 MEHMET FAHİR TANYERİ
41 MEHMET KEMAL BAŞAK
42 MELAHAT KOCAALİ
43 MURAT CAN OCAKTAN
44 MURAT CİN
45 MURAT SEZER
46 MUSTAFA HAKAN KURTTEPELİ
47 MUSTAFA ÖNDER YÜCEL
48 NAZIM ÖZKAN ASAN
49 NECDET ŞENCAM
50 NECLA YIKILMAZ
51 ÖZGE BALCI
52 ÖZGÜN BAŞKAN TAŞTAN
53 ROJHAT GENÇ
54 SABAHATTİN ÖZEN
55 SERDAR ALİ EROL
56 SERHAN KADİR SÖZÜŞEN
57 SERHAT EKMEKÇİ
58 SUAT GÖCEKLİ
59 SÜLEYMAN SAMİ ALTUN
60 ŞEFİK DOĞAN
61 ŞÜKRÜ ASLANTAŞ
62 TALAT ÇAMLIDERE
63 TEVFİK ORKUN KORUK
64 TOLGA ŞİMŞEK
65 TUNCAY ŞULAN
66 TURAN SOYDAN KENEŞ
67 TURGAY ALDI
68 UĞUR ERTEM
69 UTKAN GÜNEŞ
70 ÜMİT ACAR
71 ÜMİT YARDIM
72 ÜMRAN BAŞAK GÜLEKEN
73 VOLKAN KOCAMAN
74 VOLKAN ÖZKAN
75 YAVUZ OKÇUOĞLU
76 YUSUF ZİYA KAYIR
77 ZEHRA GÜNER

 

Önceki dönemlerde görev yapan yönetim organları

2019 LPG SORUMLU MÜDÜR GENELGESİ

00.SORUMLU MUDURLUK GENELGESI.doc
01.EK-1 BAŞVURU FORMU.DOCX
02.EK-2 SOZLESME(Revize).DOC
03.EK-3 TAAHHÜTNAME.DOCX
12.EK-12A LDS EGITIM SERTIFIKASI (ÜYE).pdf
13.EK-12B LDS EGITIM SERTIFIKASI (DIŞ ŞAHIS).pdf
14.EK-13A LOS EGITIM SERTIFIKASI (ÜYE).pdf
15.EK-13B LOS EGITIM SERTIFIKASI (DIŞ ŞAHIS).pdf
16.EK-14 LODS EGITIM SERTIFIKASI.pdf
17.EK-15A LOSA EGITIM SERTIFIKASI (ÜYE).pdf
18.EK-15B LOSA EGITIM SERTIFIKASI (DIŞ ŞAHIS).pdf
19.EK-16A LD BELGESI (ÜYE).pdf
20.EK-16B LD BELGESI (DIŞ ŞAHIS).pdf
21.EK-17A LO BELGESI (ÜYE).pdf
22.EK-17B LO BELGESI (DIŞ ŞAHIS).pdf
23.EK-18 Lisans Taahhütnamesi.docx
24.SORUMLU MÜDÜRLÜK EVRAKLARINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR.docx


DAHA ÖNCEDEN YAYINLANMIŞ GENELGE ESASLARI

YÖNETMELİK - GENELGE

SORUMLU MÜDÜR YÖNETMELİĞİ

SORUMLU MÜDÜRLÜK GENELGESI

DOSYA EKLERİ

EK-1 SORUMLU MÜDÜR BAŞVURU FORMU

EK-2 SORUMLU MÜDÜR SOZLESMESİ

EK-3 SORUMLU MÜDÜR TAAHHÜTNAME

EK-20 SORUMLU MÜDÜR LİSANS TAAHHÜTNAMESİ

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1- Görev yapacağı istasyonun ortağı olan sorumlu müdürler için Sorumlu Müdür Evraklarında Dikkat Edilecek Hususlar

2- Herhangi bir işyerinin sahibi veya ortağı olarak görev yapan sorumlu müdürler için Sorumlu Müdür Evraklarında Dikkat Edilecek Hususlar

3- Herhangi bir yerde çalışmayan sorumlu müdürler için Sorumlu Müdür Evraklarında Dikkat Edilecek Hususlar

4- SMM sahibi veya ortağı olarak görev yapan sorumlu müdürler için Sorumlu Müdür Evraklarında Dikkat Edilecek Hususlar

5- Tam gün esaslı başka bir firmada görev yapan sorumlu müdürler için Sorumlu Müdür Evraklarında Dikkat Edilecek Hususlar

6- Ücretli SMM olarak görev yapan sorumlu müdürler için Sorumlu Müdür Evraklarında Dikkat Edilecek Hususlar

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 

hostgator coupon codes

TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği