Etkinlikler

İlk metalurji mühendislerinden Odamızın  0008 Sicil No’lu üyesi Selahattin Şanbaşoğlu anısına düzenlediğimiz “Selahattin Şanbaşoğlu ve Metalurjiye Emek Verenler” etkinliği 15 temmuz cumartesi günü gerçekleştirildi.

.TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Danışma Kurulu 5 Mart Pazar günü Zoom üzerinden “Deprem” gündemiyle toplandı

Yönetim Kurulu Başkanımız A. İrfan TÜRKKOLU’nun depremde kaybettiğimiz üyelerimiz, meslektaşlarımız, öğrencilerimiz ve tüm hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı ile başlayan konuşması, depremin ilk gününden bu yana yapılan TMMOB ve Oda faaliyetleri ile ilgili sunumuyla devam etti.

İki ayda bir Salı günü toplanan G.Y.K. 28 Şubat 2023 Salı akşamı 21:00’da toplandı.

A.İrfan TÜRKKOLU tarafından toplantı açılış konuşması gerçekleştirildi. Ülkemizde yaşanan deprem felaketi ana gündem maddesiydi. İstanbul Şube Sekreterimiz Berkan ÇELİK tarafından önceki G.Y.K’dan günümüze yapılan etkinlikler ve faaliyetler sunuldu.

 

 

 

29-30 Ocak 2022’de ilk Genel Kurulunu yaparak Kurucu Yönetim Kurulu yerine seçilmiş Yönetim Kurulunu belirleyen İzmir Şube bir yıl sonra Genel Üye toplantısı yaparak bir yıllık çalışmalarını değerlendirdi.

14 Ocak Cumartesi günü saat 14:00’da moderatörlüğünü İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyesi Tuğbanur SEZER’in yaptığı genel üye toplantısı, Merkez Yönetim Kurulu Başkanımız A.İrfan Türkkolu’nun konuşmasıyla başladı. A.İrfan TÜRKKOLU konuşmasına Şube Yönetim Kuruluna ve katılan üyelere teşekkür ederek, merkezi çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ücretli çalışan meslektaşların sorunlarına değinerek, meslektaş haklarına ve meslek alanına daha çok sahip çıkmamız gerektiğinin altını çizdi.

TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Danışma Kurulu 24 Aralık Cumartesi günü İstanbul Şubemizde toplandı.
Pandemi sürecinden sonra ilk defa fiziki olarak bir araya gelen Danışma Kuruluna eski başkanlardan Süleyman Sami Altun, Necla Yıkılmaz ve Cemalettin Küçük katıldı.

KADIN MESLEKTAŞLARIMIZ EŞ ZAMANLI TOPLANDI
Kadın meslektaşlarımıza yönelik çalışmalarını son dönemde artıran Kadın komisyonumuz; Ankara, İstanbul ve İzmir’de eş zamanlı olarak kadın üyelerimiz ile toplantı yaptı.
TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası, Kadın Komisyonu olarak 17 Aralık 2022 Cumartesi günü 12:00-14:00 saatleri arasında kadın meslektaşlarımızla ilk kez yüz yüze buluştuk. Odamızın Merkez, İstanbul ve İzmir şubelerinde Meslek Odamızda ilk kez eş zamanlı buluşmalarımızı gerçekleştirdik. Saat 13:00’da online olarak üç şehrin bağlantı kurması ile Hale Atabey tarafından açılış konuşması gerçekleştirildi.

Üst üste iki hafta İTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile birlikte idik.

07 Aralık 2022 Çarşamba günü İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Turgay Aldı İTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Öğrencileriyle Bir Araya Geldi.

Akdeniz Bölge Temsilciliği kuruluş sürecinde aktif olarak yer alan Devrim Karahan başta olmak üzere Adanalı meslektaşlarımızın sürdürdüğü çalışmalar doğrultusunda 11 Aralık 2022 Pazar günü İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesinde Oda eski Başkanımız Metem Yürütme Kurulu üyesi Mahmut Kiper ve İstanbul Şube Sekreteri Berkan Çelik’in de katıldığı bir toplantı yaptık.

Yönetim Kurulu Başkanımız A. İrfan Türkkolu’nun bizzat sunum yaparak Oda tanıtımı yaptığı toplantıda Oda eski başkanımız Mahmut Kiper’de katkı koydu.

Özellikle genç meslektaşlarımızın katıldığı ve beklentilerini ilettikleri toplantıda Devrim Karahan’ın koordinasyonunda Adana İl temsilciliğinin kurulması ve Adana’da ki tüm meslektaşlara ulaşılması hedefi belirlendi.

Toplantı için şubeyi açan İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur, Jale Artun ve Adana İKK sekreteri Ahmet Uncu’da toplantı sonunda desteklerini belirttiler.

TMMOB İskenderun İlçe Koordinasyon Kurulu TMMOB’nin 68. Kuruluş yılını, düzenlenen yemekle kutladı.

TMMOB İKK dönem sözcüsü Murat DURUKAN’ın; “Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği bugün tam 68 yaşında. TMMOB İKK bu yıla kadar on odadan oluşmaktaydı. Metalurji ve Malzeme Mühendisler Odasının kentimizde Akdeniz Bölge Temsilciliğini kurması ve İKK’ya katılmasıyla gücümüz katlanarak artmıştır.” dediği açış konuşması sonrası Yönetim Kurulu üyemiz İzzet Ulu, Metem Yürütme Kurulu üyesi Mahmut Kiper ve İstanbul Şube sekreteri Berkan Çelik ile yemeğe katılan Oda Başkanımız A. İrfan TÜRKKOLU;  TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası olarak İskenderun’da örgütlenme sürecindeki destekleri için başta İKK Sekreteri Murat Durukan olmak üzere İskenderun’daki tüm meslek odalarına teşekkür etti.

Odamız Akdeniz Bölge Temsilciliğinin düzenlediği ve Yönetim Kurulu üyemiz N. İzzet Ulu’nun sunduğu teknik seminer 10 Aralık 2022 cumartesi günü İskenderun OSB Konferans salonunda yapıldı.

Saat 13:30 da Oda Başkanımız A. İrfan Türkkolu’nun İskenderun’daki ilk mesleki etkinliğe katılanlara teşekkür ettiği açış konuşması ile başlayan seminere İskenderun ve Osmaniye bölgesindeki tesislerde görev alan her düzeyden meslektaşlarımız katıldı. Metem Yürütme Kurulu üyesi Mahmut Kiper ve İstanbul Şube sekreteri Berkan Çelik’de etkinliğe katıldı.

Alt Kategoriler

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği