“Yarın farklıdır bugünden,

adı değişir hiç olmazsa.

Kara bir suyu geçiyoruz şimdilerde

basarak yosunlu taşlara.

Sen bugünden yarına

birazcık umut sakla”

(Metin Altıok)

 

TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası genel kurul süreçleri başladı. Beş bini aşan üye sayımızla daha önce hiç yaşamadığımız yeni bir genel kurullar süreci yaşayacağız.

20-21 Ocak 2024 tarihlerinde İzmir Şubemizle başlayacak olan süreç, 27-28 Ocak 2024 Ankara bölge delege seçimi, 03-04 şubat 2024 İstanbul Şube genel Kurulu ile devam edip, 09-10 Mart 2024 tarihlerinde Ankara’da yapacağımız Merkez Genel Kurulu ile tamamlanacak.

İçinden geçtiğimiz genel kurul süreçleri Oda örgütlülüğünün demokratik geleneğinin olduğu kadar, örgütsel ve düşünsel yenilenmesinin de platformudur. Odamızın yeni yönetimlerinin  belirleneceği genel kurullarımız tarihsel birikimimize ve demokratik değerlerimize yakışır biçimde tamamlanacaktır.

Şube Genel Kurullarında Şube Yönetimleri yanında merkez genel kuruluna katılacak delegeleri de seçeceğiz. İlk defa delege sistemi ile yapılacak merkez genel kurulumuzu tüm delegelerin katılımı ile tam bir mesleki demokratik şölene dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle delege seçimlerinde gereken hassasiyetin gösterilmesi ve seçilen delegelerin 09-10 Mart 2024 tarihlerindeki Merkez Genel Kurulumuza mutlaka katılmasını hedefliyoruz.

Çalışma dönemimiz boyunca mesleki ve özel hayatlarından feragat ederek Oda Örgütlülüğünü büyütmek için çalışan oda yönetim, onur ve denetleme kurullarında görev yapan arkadaşlarımıza, şube yönetim kurullarında ve temsilciliklerde görev alan arkadaşlarımıza, çalışma gruplarında, komisyonlarda, kongre, sempozyum ve kurultaylarımızın düzenleme ve yürütme kurullarında görev alan arkadaşlarımıza, Oda ve METEM çalışanı arkadaşlarımıza, Oda çalışmalarında bize destek olan bilim insanlarına ve uzmanlara; büyük bir inanç ve özveri ile örgütümüze verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.

Metin Altıok’un dediği gibi “kara bir suyu geçiyoruz şimdilerde” Böylesi dönemlerde memleket sevdasını yüreğinde hisseden her meslektaşımız üzerine düşeni en iyi şekilde yapacaktır. 

Meslek Odamızı eşitlikten, özgürlükten, demokrasiden, laiklikten ve barıştan yana toplumcu mücadele çizgisini yarınlara taşıyabilmek için, kişisel ihtiraslarını ve dar grup çıkarlarını Odanın ihtiyaçlarının önüne koymadan mücadele edecek tüm ilerici, çağdaş, yurtsever meslektaşlarımızın ortak aklına, dayanışmasına ve birlikteliğine ihtiyacımız var.

Bu inanç ve kararlılıkla, Türkiye’nin içinden geçtiği bu karanlık dönemde, ülkemize, mesleğimize ve değerlerimize sahip çıkmak konusunda en ufak bir tereddüt yaşamadan;

Meslek aşkı,

Meslektaş hakkı

Ve Memleket sevdası ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 TMMOB METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU

 

 

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 

hostgator coupon codes

TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği