Geçtiğimiz aylarda sizlerle duyurusunu paylaştığımız TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi (METEM) ilk teknik eğitimini 26 - 27 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirdi. Eğitim mekanımız Validebağ Adile Sultan Kasrı’nda düzenlediğimiz Gerçek Örnekler Üzerinden Korozyon ve Korozyondan Korunma Eğitimi, İTÜ öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ali Fuat Çakır ve Prof. Dr. Mustafa Ürgen tarafından hazırlanarak, katılımcılarımız ile paylaşıldı.

Sektörün ileri gelen firmalarından ve farklı disiplinlerden katılımcıların bir araya geldiği eğitimimiz; teorik bilgi ile pratiğin bir arada ele alındığı, karşılıklı deneyimlerin paylaşıldığı bir temas ve etkileşim olanağı sundu. Korozyon ile ilgili olası sorunlara ilişkin spesifik örnekler üzerinden korozyon ve korozyondan korunma yaklaşımları görünür hale getirildi.

 İki gün süren eğitimimiz Validebağ Korusu’nun pozitif ve sakin atmosferi eşliğinde gerçekleşirken, mekanın tarihi dokusu ve Hababam’ın neşesi tüm katılımcılarımızı olumlu etkiledi.

Yaz dönemi nedeniyle eğitimlere bir süre ara verecek olan Eğitim Merkezimiz, Eylül ayı itibariyle aktif olarak eğitimlerine devam edecektir. METEM’in 2015 Eğitim Takvimi ve eğitim içeriklerini bu süreçte sizlerle paylaşacağız.

METEM 2015 eğitimleri içerisinde Gerçek Örnekler Üzerinden Korozyon ve Korozyondan Korunma Eğitimi’nin tekrarı 20-21 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Kontenjan sınırımız nedeniyle 26-27 Haziran tarihlerindeki eğitimimize katılamayan ve Kasım 2015 tarihindeki eğitime aktardığımız ön kayıtlara ek olarak yeni kayıt alım sürecimiz devam etmektedir.

Başvurularınızı Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

KATILIMCI FİRMALAR:

TUSAŞ MOTOR SANAYİİ
TOROS TERMİNAL SERVİSLERİ ve DENİZCİLİK
AR-GEM MÜHENDİSLİK
ARSLAN ALÜMİNYUM
BÖHLER UDDEHOLM ÇELİK SANAYİİ
FERRO DÖKÜM
İZAYDAŞ İZMİT
ÖNDER AKADEMİ
TEZCAN GALVANİZ
AKKAR SİLAH
GKN ESKİŞEHİR
FORD OTOSAN

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği