TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası - İstanbul Şubemizin 13.Olağan Genel Kurulu 17 Şubat 2018 tarihinde TMMOB Mimarlar Odası Kadıköy Temsilciliği’nde, seçimler ise 18 Şubat 2018 tarihinde Şube binamızda gerçekleştirildi.

  • Genel Kurul İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Demir tarafından açıldı. Divan Kurulu için üyelerden öneriler alındı. Divan Kurulu Şefik Doğan , Tuğbanur Sezer ve Zeki Öztorun’dan oluşturuldu.
  • Özgürlük, demokrasi ve barış uğruna şehit düşenler için saygı duruşun bulunduktan sonra gündem oybirliği ile kabul edildi.
  • Açılış konuşmalarını İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Demir , Oda Genel Başkanı Tunçay Şulan ve TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Küçük yaptı.
  • 12. Dönem Çalışma Raporu’nun özetinin sunulması kabul edildi ve İstanbul Şube Yazman Üyesi Turgay Aldı sunum için kürsüye davet edildi. Çalışma raporu ve mali raporların sunumu sonrası konu ile ilgili üyelerin görüşleri alındı. Ve yönetim ibra edildi.
  • Şube Yönetim Kurulu asıl ve yedek adaylarının belirlenmesi için önerler istendi , önerilen kişiler kendilerini tanıtan kısa konuşmalar yaptı.
  • Dilek  ve öneriler gündem maddesinde üyelerimizin katılımıyla Genel Kurul interaktif ve renkli bir hal aldı. Bazı dilek ve öneriler aşağıdaki gibidir;   
  1. Talat Çamlıdere; Enerji ve çevre konularında değerlendirmelerde bulundu ve yeni dönemde de yönetimin bu konularla ilgili çalışmalar yapmasını talep etti.
  2. Murat Sezer; Sanayinin büyümediğini, mevcut tesislerin de 70'Ii yıllardan kaldığını belirtti. Özelleştirilen tesisler hakkında bilgilendirme yaptı.
  3. Erman Car; Odanın insan ve maddi kaynağından söz etti. İnsan kaynağı olarak daha çok kişiye ulaşılması gerektiğini belirtti.
  4. Kerem Sıvış; Metalurji Genç adına öğrenciler için odanın nasıl daha cazip hale getirilebilmesi konusunda interaktif bir konuşma yaptı. Ayrıca Metalurji Genç etkinliklerinde oda üyelerinden deneyimli kişilerin bulunması konusunda talepte bulundu.

18.02.2018 tarihinde 09:00-17:00 arasında gerçekleştirilen seçimler sonucunda oluşan Yönetim Kurulu 03.03.2018 cumartesi günü toplanarak görev dağılımını yaptı.

2018-2020 Dönemi Şube Yönetim Kurulumuz

Belgin MERT Yönetim Kurulu Başkanı
Derya DIŞPINAR Yönetim Kurulu 2. Başkanı
Turgay ALDI Yazman Üye
Nilgün KUŞKONMAZ Sayman Üye
Duygu ŞENER Üye
İlkay D. CENGİZ Üye
Şeyma KORKMAZ Üye

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri

Hasan CENGİZ  
Sezgi AKYOL  
Vedat TOPALOĞLU  
Şahin ÖZGÜR  
Merve BAYRAMOĞLU  
Umur Berkan ÇELİK  
Kübra KAYA  

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği