Ankara Metalurji Gençten Genç Mühendise grubu 17 Haziran 2023 Cumartesi günü Sektör Tanıtımları Etkinliğiyle bir araya geldi.

Mezun olacak ya da mezun olmuş genç arkadaşlarımızın mesleki kariyer planlamasına yardımcı olmayı hedefleyen etkinlik Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Ferhat YAŞAR’ın Oda hakkında tanıtım ve sunumu ile başladı ve  etkinliğin ilk bölümünde Metalurji tarihinden bahsedildi.

Onur Kurulu üyemiz Mahmut KİPER ‘Araştırma, Teknoloji Geliştirme, İnovasyon Yönetimi ve Ar-Ge Mühendisi’ sunumuyla Ar-Ge mühendisi olarak çalışmak isteyen veya çalışan meslektaşlarımıza sektörün nasıl bir mühendis profili istediği hakkında bilgi verdi.

Ardından Murat Can OCAKTAN ‘Çalışma Hayatı Kuralları’ başlığı altında, sektöre yeni başlayan meslektaşlarımızın hukuksal açıdan bilmesi gerekenleri anlatarak sahip oldukları haklardan bahsetti.

İnteraktif bir ortamda gerçekleşen toplantı, katılımcıların memnuniyetlerini belirtmeleriyle ve bu tür etkinliklerin sayısının artırılması istekleriyle sonlandırıldı.

 

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği