Odamızın 32.Olağan Genel Kurul toplantısı 19-20 Mart 2022 tarihlerinde TMMOB Makine Mühendisleri Odası Eğitim ve Kültür Merkezi Selanik Caddesi No:76 Kızılay Çankaya-ANKARA adresinde yapıldı.

Tüm üyelerin katılabildiği son genel kurul olma özelliği taşıyan 32. Olağan Genel Kurul tarihi bir katılım ile gerçekleşti. Olağan gündemin ötesinde delege sistemine geçiş için Ana Yönetmelikte değişikliğin de kabul edildiği Genel Kurul aynı zamanda yaş ortalaması en düşük genel kurul oldu. Aynı zamanda coğrafi olarak ülkenin her tarafından üyelerin katılmış olması ayrıca sevindirici idi. Bu yönü ile de Odamızın geleceği adına hepimize umut verdi.

Mesleki demokratik mücadelemizi güçlendiren bir diğer etken de kadın komisyonunun çalışmaları ve Genel Kurulda sunduğu anket sonuçları oldu.Bu anketi dergimizin gelecek sayısında yayınlayacağız.

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız A. İrfan Türkkolu’nun açış konuşması ile başlayan Genel Kurul, Komisyonların secimi, Faaliyet raporunun okunması ve tartışılması ile devam etti. Yönetim Kurulunun aklanması sonrasında komisyon raporları doğrultusunda; Mali İşler Yönetmeliği, METEM Yönetmeliği ve delege sistemine geçişle ilgili Ana Yönetmelik değişiklikleri kabul edildi.

Üyeleşme ve Oda örgütlenmemizin giderek güçlendiğinin bir diğer göstergesi ise Akdeniz Bölge Temsilciliği oldu. Gaziantep, Adana, Hatay, Osmaniye ve Mersin’i içeren Akdeniz Bölge temsilciliğinin açılışı alkışlar eşliğinde kabul edildi.

Katılım yüksek olması nedeniyle oldukça fazla üye söz alıp konuşmak isteyince Genel Kurul saat 21:30’a dek uzadı. Özellikle Devamında ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik salonunda yenilen yemekte hep bir ağızdan söylenen türküler ile; meslek aşkı, meslektaş hakkı ve memleket sevdası bir kez daha vurgulandı.

Pazar günü tek liste 3 bağımsız adayın yarıştığı oylamada A. İrfan Türkkolu’nun başkan adaylığındaki liste kazandı.

32. Olağan Genel Kurul sonuç bildirgesi de yayınlandı.

 

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği