İZMİR ŞUBEMİZ 1. OLAĞAN GENEL KURULU 29-30 Ocak 2022’de

İzmir şubemiz Kurucu Yönetim Kurulu’nun aldığı; 1. Olağan genel Kurulunu çoğunluklu olarak 22-23 Ocak 2022, bu tarihlerde çoğunluk sağlanamaz ise 29-30 Ocak 2022 tarihlerinde çoğunluk aranmaksızın yapılması kararı doğrultusunda 18 Aralık 2021 cumartesi günü Genel Üye toplantısı düzenledi.

Sosyal medya ve e posta duyuruları yanı sıra İzmir şubesi alanında iletişim bilgileri güncel olan tüm üyelerin telefonla aranarak bizzat davet edildikleri Genel Üye toplantısına ilgi pandemi koşullarına rağmen oldukça yoğun idi. Merkez Yönetim Kurulu adına Başkan A. İrfan Türkkolu, Sekreter Ferhat Yaşar, Sayman Nedim Mete ve üye İrfan Akyol, İstanbul Şube adına Şube sekreteri Berkan Çelik, METEM adına Serdar Erol ve EFRS Yürütme Kurulu Başkanı İzzet Ulu’nun katıldığı toplantının moderatörlüğünü İzmir Şube sekreteri Alişan Yılmaz yaptı.

Alişan Yılmaz katılımcılara teşekkür ettikten sonra merkez Yönetim Kurulu Başkanımız A. İrfan Türkkolu ve İzmir Şube Kurucu Yönetim Kurulu Başkanımız Özge Bingöl açış konuşmalarını yaptılar. Devamında İzmir Şube Kurucu Yönetim Kurulu 2. Başkanı Erhan Deniz Çağıral dönem çalışmaları hakkında bilgi verdiği bir sunum yaparak ilk bölümü bitirdi.

Gelecek döneme ilişkin çalışma programına ilişkin Kurucu Yönetim Kurulunun taslağı ve katılımcıların önerilerinin konuşulduğu ikinci bölüm oldukça canlı, verimli ve interaktif bir şekilde gelişti. Özellikle katılımcıların önerileri ve bu öneriler doğrultusunda aktif çalışma istekleri Odamız ve  İzmir Şubemizin geleceği adına hepimizi sevindirdi. Toplantıda meslek aşkı, meslektaş hakkı ve memleket sevdası doğrultusunda çalışmalarımızın sürdürüleceği vurgusu yapıldı.

14:30’da başlayan toplantı 17:30’da bitirilerek İzmir Şubemizin düzenlediği kokteyle geçildi. Şube çalışmaları yanında Oda ve ülke sorunları üzerine yoğun sohbetlerin yapıldığı kokteyl 19:30’da bitirildi.

Pandemiye rağmen bölgesindeki meslektaşlarımızla sıcak ilişkiler kuran şube yönetimimiz yeni dönemde öğrenci örgütlenmemiz Metalurji Gençten gelen genç mühendis arkadaşlarla çalışma niyetini de ortaya koyarak Odamızın geleceği adına hepimizi sevindirdi.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği