Her ayın 4. Salı akşamı toplanan Genişletilmiş Yönetim Kurulları toplantımızı 23 Ekim 2021 Salı akşamı 21:00’da gerçekleştirdik.

Ülke gündeminin yanı sıra Meslek Odamızın organize ettiği etkinliklerin değerlendirildiği ve tartışıldığı G.Y.K. toplantısında son dönemde gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlikle ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. Son G.Y.K. Toplantısından bu yana gerçekleşen Mühendisin El Çantası 2, IMMC’2021, Şube ziyaretleri, TMMOB Genel Kurulu ve gerçekleştirdiğimiz canlı yayınların yanı sıra bu sene ilk kez Eğitim Merkezimiz METEM tarafından organize edilen ISRS (Uluslararası Hadde Sempozyumu) ile ilgili bilgi ve veriler de paylaşıldı.

Oda örgütlülüğümüzü her zaman daha ileriye taşımak için çalıştığımız pandemi günlerinde Meslek Odamızın yeni adı ile dergi çıkarmak fikrini hayata geçirdiğimizi ve Metalurji Dergimizi özel seçkiler halinde çıkaracağımızı görüştük. Bunun yanı sıra geleneksel olarak her yıl basımını ve üyelerimize gönderimini sağladığımız ajanda çalışmalarımızın devam ettiği iletildi.

İstanbul ve İzmir şubelerimizin önümüzdeki dönemde planladığı etkinlikleri anlatmasının ardından komisyonlarımız da yaptıkları çalışmaları ilettiler. Sanal ortamda dahi olsa toplantılarımızın düzenli periyotlar halinde devam etmesinin önemli olduğu görüşünü bir kez daha dile getirerek toplantımızı sonlandırdık.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği