Her ayın 4. Salı akşamı toplanan G.Y.K. 23 Şubat 2021 Salı akşamı 21:00’da toplandı.

Meslek Odamızın ve ülke gündeminin değerlendirilerek tartışıldığı G.Y.K. toplantısında bilgilendirme gündeminin ardından Komisyonlar tek tek söz alarak bir aylık çalışmalarını ve önümüzdeki süreç için planladıklarını aktardılar.

30. Ocak 2021 Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz 50 Yılın Ardından etkinliği üzerinde en çok konuşulan etkinliğimiz oldu. Hazırlanışı, organizasyonu ve katılımcıları ile gerçekten Meslek Odamıza yakışan, aynı zamanda Meslek Odamızın, meslek alanımızda ve akademi dünyasındaki saygınlığını gözler önüne seren bir etkinlik oldu. 6 Saat 15 dakika süren etkinlik aynı zamanda süre olarak da tarihe geçti.

Andaç, dergi çalışmaları ve canlı yayınların süreç itibariyle öne çıkması nedeniyle yayın komisyonu çalışmaları ve 8 Mart’ın yaklaşması nedeniyle Kadın komisyonu çalışmaları hahkında görüş ve öneriler belirtildi. Ve alternatif sosyal medya çalışması önerildi.

İstanbul ve İzmir şubelerimizin de kendi çalışmaları hakkında bilgi vermesinden sonra gündem sona erdirildi ancak toplantı sohbet kıvamında gece geç saatlere kadar devam etti. Sanal ortamda dahi olsa bir aile olduğumuzu bir kez daha keyifle yaşadık.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği