Merkez, şube ve temsilcilik Yönetim Kurulları asıl ve yedek üyelerinin katıldığı G.Y.K (Genişletilmiş Yönetim Kurulları) Ocak 2021  toplantısını 26.01.2021 Salı akşamı saat 21:00-23:00 arasında çevrimiçi olarak yaptık.

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız A. İrfan Türkkolu’nun  Meslek Odamızın Ocak ayı çalışmaları hakkındaki bilgilendirmesi ile başlayan toplantı, Komisyon çalışmalarının anlatımı ile devam etti.

Özellikle on line olarak yapılan canlı yayınların değerlendirildiği toplantıda bir diğer gündem maddesi “50 Yılın Birikimi ile Geleceğe bakmak” teması çerçevesinde 30 ocak cumartesi günü yapılacak “50 Yılın ardından” etkinliği idi.

Etkinlik konusunda verilen detaylı bilgilerden sonra genel değerlendirmeler ve öneriler gündeme geldi.

ülkemiz ve bölgemizdeki gelişmelere yönelik değerlendirmelerin de yapıldığı toplantıda bir önceki G.Y.K Toplantısından bu yana gerçekleşen toplumsal olaylar üzerine de görüşler açıklandı. Andaç çalışmalarının şubat ayı içinde bitirileceği de belirtildi.

İstanbul, İzmir Şubeleri ve Bursa Temsilciliğinden bir arkadaşın konuşması sonrası toplantı bitirildi.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği