Ülke topraklarının radyoaktif kirlenmesine karşı çıkan onbinler 29 Nisan’da Sinop’ta toplandı. Daha önce de zehirli varillerle tanışan Sinoplular bu kez topraklarında nükleer santral kurulmaması için mücadele veriyorlar. Hidrolik kaynaklarımızın henüz %35’inin kullanıldığı, fosil kaynaklarımızın hiçe sayıldığı yenilebilir kaynakların gözden kaçırılarak nükleer enerji şarttır dayatmasına karşı çıkan odamız Sinopluların nükleer santral karşıtı mücadelesinde yanlarında olduğunu Sinoplularla paylaşmıştır.

Türkiye’nin enerji politikası ve stratejisini bile yapmamış, özel sektöre “değerlendirmenizi yaparak kararınızı bir ay içinde verin “diyebilecek kadar konuyu ciddiye (!) alan iktidarın, (özel sektör sürenin çok kısa olduğunu, bir ay içinde bu konunun değerlendirilemeyeceğini söylemekte) gelecekte ülkeyi nükleer bir tehlikeye sokacağı bugünden yarına görülmektedir.

Doğal ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanılmayan ülkemizde, enerji krizi bahane edilerek nükleer lobilere ve yerli işbirlikçilere pazar açılmak istenmektedir.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği