Odamız komisyonlarından Metalurji Genç ve Genç Mühendisler komisyonları geçtiğimiz yıllarda da ortak etkinlikler düzenlemişlerdi.

Bu ilişkiyi kalıcı hale getirmeyi, mezun olan Metalurji Genç üyelerini  Genç Mühendisler bünyesine kazandırmayı hedefleyen projenin ilk ayağı 22-23 temmuz 2017 tarihlerinde Ankara'da Teoman Öztürk Öğrenci Evi'nde gerçekleştirildi.

Merkez Yönetimden A. İrfan Türkkolu ve Ümit Yardım, Şube Yönetiminden de Duygu Şener ve İlkay D. Cengiz'in birlikte organize ettikleri etkinliğe davet edilen öğrenci temsilcileri ve genç mühendislerin yanı sıra Yönetim kurulu üyeleri de farklı oturumları izlediler.

İki gün süren etkinlik boyunca; TMMOB, Oda ve mesleki konuların yanı sıra, mentör-mentee ilişkisi, yönetmelikler, Genç mühendislerin deneyimleri gibi konularda anlatıldı ve tartışıldı.

Oyunlar, bilgi yarışması (alışverişi) gibi hareketli bölümlerinde olduğu etkinlik; özellikle yeni katılanların metalurji ailesiyle tanışması ve dahil olması ile tam bir şölen atmosferinde geçti.

Etkinliğin amacına yönelik çeşitli komisyonlar kurulurken; 30 eylülde İzmir'de oluşturulan iki gruptan birinin metalurji diğerinin malzemeyi anlatacağı bir etkinlik planlandı. Projenin ikinci etabı İstanbul'da yapılacak.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği