TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası İstanbul Şubede 14/01/2017 Cumartesi günü saat 13:00–17:00 de “Mühendislik Özlük Hakları Söyleşisi” Etkinliği yapıldı. Konuşmacı olarak alanında uzman ve deneyimli isimlerden, Avukat Elkan Albayrak, İSG Uzmanı Zehra Güner ve de Metalurji Mühendisi Erman Car, Duygu Şener ‘in moderatörlüğünde soruları yanıtladı. Bir mühendisin mülakat sürecinde yaşadığı sıkıntılardan başlayarak, deneme süresi, çalışan sigortalarının asgari ücretten yatırılmasının yasal boyutu, iş sözleşmesi, kıdem ve ihbar tazminatı, rekabet yasağı sözleşmesi, centilmenlik anlaşması , mobbing, fazla mesailer, doğum ve ölüm izin haklarına kadar bir çok konuda, uzmanlar tarafından detaylı bilgiler verildi.

İki oturum şeklinde gerçekleşen etkinliğin sonunda konuşmacılara katılımcılar tarafından sorular sorularak etkinlik içeriği zenginleştirildi. Katılımcılara ek olarak İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Demir, İstanbul Şube Yönetim Kurulu üyelerinden Belgin Mert, Derya Dışpınar, Turgay Aldı, İlkay Doğan Cengiz, Aykut Ayyıldız'la birlikte Genel Merkez’den Hüseyin Savaş da katılımcılar arasındaydı. Katılımcılar tarafından beğeniyle karşılanan etkinliğin tekrarlanması için gelen talepler üzerine konuşmacılar da etkinlikten memnuniyetle ayrıldılar.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği