Odamız 345 sicil no`lu üyesi, Clasthal Teknik Üniversitesi mezun Murat SEZER`in vefat haberin üzüntüyle aldık.

Sektörümüzün duayen isimlerinden olan Murat SEZER, alanında çok önemli kurumlar olan Seydişehir Alüminyum Tesisleri, DÖKTAŞ, ADSAŞ, HATEK ve Sarkuysan gibi bir çok firmada yönetim kademelerinde bulunarak ülkemizin metalurji alanında gelişmesine ciddi katkılar koymuştur. Odamızca düzenlenen kongre ve sempozyumlarda aktif görev almış yine Odamız Yönetim Organları’nda bulunarak Odamızın çalışmalarına aktif olarak bulunmuştur. 1976 yılında “Alüminyum Metalürjisi” çeviri kitabı ve 2022 yılında ise “Beynimdeki Çizikler Mühendislik öyküleri” kitabı yayınlanmıştır. Sadece bunlarla kalmayıp yaptığı birçok çalışmayla ilgili yazılarını Odamız Metalurji Dergi’sinde yayınlanmak üzere iletmiştir.

Meslektaşımız ve abimiz Murat SEZER’in cenaze namazı 05.11.2022 Cumartesi günü öğle namazına müteakip Karacaahmet Şakirin Camii`nde (Üsküdar) kılınacak ve Yalova ili Kabaklı Köyü Mezarlığına defnedilecektir

Başta ailesi ve tüm sevenleri olmak tüm metalurji camiasına başsağlığı diliyoruz.

Işıklar içinde uyusun.

TMMOB

METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği