Koza Altın İşletmeleri A.Ş.’nin TMMOB ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı aleyhine açtığı maddi ve manevi tazminat davası 29 Eylül 2009 tarihinde yapılan 4’üncü duruşmada reddedildi.

İstanbul 4. Asliye Mahkemesi‘nde görülen davanın duruşmasına; TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TMMOB Yönetim Kurulu Üyeleri Sabri Orcan, Cemalettin Küçük, TMMOB Yüksek Onuru Kurulu Üyeleri Tevfik Peker, Sırdaş Karaboğa, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Tores Dinçöz ile çok sayıda oda yönetici, çalışanları ve TMMOB üyeleri katıldı.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı imzasıyla 24 Şubat 2009 tarihinde yapılan "Bergama-Ovacık Altın Madeni İşletmesinin Ayrıcalığına Son Verilmelidir" başlıklı yazılı basın açıklaması nedeniyle, Koza Altın İşletmeleri A.Ş. tarafından TMMOB ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açılmıştı.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği