TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Metalurji Mühendisleri Odası Başkanı Cemalettin Küçük, TMMOB 39. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Küçük ve Metalurji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Savaş hakkında açılan davanın ilk duruşması yapıldı.

Seydişehir Asliye Ceza Mahkemesi'nde 7 Ekim 2008 tarihinde görülen duruşma, tanık polislerin dinlenmesi istemiyle 7 Kasım 2008 tarihine ertelendi.

23 Şubat 2008 tarihinde, TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Küçük, Oda üyeleri ve öğrencileri, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Küçük ve CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Seydişehir’i ziyaret etmişlerdir. Fabrika önünde yapılan basın açıklamasında, Danıştay 13. Dairesinin Eti Alüminyum A.Ş.’nin özelleştirme kararının iptali hakkında bilgi verilmiş ve yetkilileri kararı uygulamaya davet etmişlerdir.

Basın açıklaması sonrasında şehir merkezine giden tek yol kullanılarak merkeze dönülmüştü.

Ancak, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Metalurji Mühendisleri Odası Başkanı Cemalettin Küçük, TMMOB 39. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Küçük ve Metalurji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Savaş hakkında "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası'na muhalefet"ten dava açılmıştı.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği