Uşak'ın Eşme ilçesi Kışladağı mevkiinde bulunan altın madeninin kapatıldığı bildirildi. Uşak Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, madenin faaliyetinin 17 Ağustos 2007 tarihi itibariyle durdurulduğu, bundan sonra ise madende inceleme ve denetlemelerin sürdürüleceği ifade edildi.

Geçtiğimiz yıl açılan ve bazı demokratik kitle örgütleri ile bölgede bulunan İnay köylülerinin sık sık kapatılması için eylem yaptığı altın madeni, Danıştay 6. Dairesi'nin verdiği yürütmeyi durdurma kararı çerçevesinde bugün Uşak Valiliği'nce kapatıldı. İnay köylüleri ve bazı demokratik kitle örgütleri daha önce madenin kapatılması için çok sayıda dava açmıştı.

Son olarak Manisa Bölge İdare Mahkemesi'nin ÇED raporu ile ilgili kararını temyize götüren köylüler, Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararı vermesi ile büyük sevinç yaşamışlardı.

Köylüler, kararın ardından İnay köyünde davul zurna eşliğinde kutlama yaptı.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği