Dün 17 şubat 2016 saat 18:30 civarı Ankara'da güvenliğin en yüksek düzeyde olması gereken bölgede, güvenlik birimi çalışanlarını taşıyan servis araçlarının arasında bombalı bir aracın patlatılması sonucu, ilk açıklamalara göre çoğu askeri ve sivil personel olmak üzere 28 yurttaşımız yaşamlarını kaybetmiş, 61 yurttaşımız yaralanmıştır.

Önce insan diyen, insan yaşamını, hem de insanın "kendini nasıl kendi hissediyorsa" öyle yaşama hakkını savunanlar olarak yaşamlarını kaybeden yurttaşlarımızın aileleri ve yakınlarına baş sağlığı diliyor, yaralılara acil şifalar diliyor, acılarını paylaşıyoruz.

Gün günden beter geliyor. AKP tarihi adeta katliamlar tarihi oldu. Özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra" tek başına iktidar" olamadığı için kaos olduğunu söyleyenler, 1 kasım seçimlerinden sonra tek başlarına iktidar olmalarına rağmen şiddet ve kaos giderek artıyor.

 

İç ve dış politikalardaki başarısızlık ve yalnızlaşma baskı ve şiddeti artırırken, özellikle dış politikadaki yanlışlıklar ülkemizin her köşesinin açık bir şiddet-terör alanı haline getirildiğini göstermiştir. Her katliamdan sonra yabancı istihbarat kaynakları, yabancı örgüt isimlerinin teleffuz edilmesinin başkaca bir anlamı yoktur.

 

Bütün bu kanlı süreç izlenen iç ve dış politikanın sonucudur.

Yaşama, insana, ülkemize, halkımıza düşman güçlerin yaptığı bu katliamı da nefretle kınıyoruz. Emperyalizmin ve işbirlikçilerinin etnik farklılık ve mezhepçiliği kullanarak yarattığı terör ve savaş ortamına karşı barışı, insanı ve doğayı savunmaya devam edeceğiz.

TMMOB
METALURJİ VE MALZEME
MÜHENDİSLERİ ODASI


DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği