BOP ve GOP gibi projelerle halkların kanının akmasına seyirci kalmayacağız.

Eli kanlı katillerle bütün ilişkiler kesilmelidir!


İsrail, Filistin’e saldırılarını artırarak sürdürüyor. Yarım yüzyıldır hiç ara vermeden saldırılarına devam eden İsrail, her türlü silahını masum, yoksul, insanlara karşı kullanmakta ve denemektedir. Çevre ülkelerin devlet yöneticileri sözde açıklamalarla yetinmekte, utangaç eleştirilerle, İsrail’in elikanlı yöneticilerine, İsrail içinden karşı çıkan savaş karşıtları kadar cesaretle karşı eleştiri yöneltmemektedirler.

Bunların başında da Türkiye’nin Başbakanı gelmektedir.

İsrail Başbakanı’nın “saldırıdan önce Başbakan R.Tayyip ERDOĞAN’la görüştüğünü” açıklaması bu katliamda başbakanı işbirlikçi konuma sokmaktadır.

1. Bu görüşme olmuşsa katliamın sorumluluğunun Türkiye halkına yüklenmemesi için başbakan derhal istifa etmelidir.
2. Eğer İsrail devletinin yöneticilerinin katliamına ortak olunmayacaksa her türlü işbirliği anlaşmaları derhal sona erdirilmelidir.

Emperyalizmin BOP ve GOP gibi projelerine karşı Filistin ve tüm Ortadoğu halklarının yanındayız. Bu projeler içinde olan yöneticilerimizi derhal hesap vermeye çağırıyoruz.

Filistin’in yeniden altyapısıyla, endüstrisiyle birlikte inşası için harekete geçilmeli, afaki sözlere son verilmelidir.

Tüm örgütümüzle Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha buradan söylüyoruz.

TMMOB METALURJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
YÖNETİM KURULU

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği