Etkinlikler

Her ayın 4. Salı akşamı toplanan G.Y.K. 23 Şubat 2021 Salı akşamı 21:00’da toplandı.

Meslek Odamızın ve ülke gündeminin değerlendirilerek tartışıldığı G.Y.K. toplantısında bilgilendirme gündeminin ardından Komisyonlar tek tek söz alarak bir aylık çalışmalarını ve önümüzdeki süreç için planladıklarını aktardılar.

ISS 2021 Uluslararası Çelik Sempozyumu: "Değişim ve Dönüşüm" 15-16 Nisan 2021 tarihleri arasında, gelişmiş bir dijital platform aracılığıyla çevrimiçi olarak düzenlenecektir.

Sürdürülebilir, Yeşil ve Sorumlu Üretilen Çelik’in yeni çağında başarılı olmak için, hepinizi katılıma davet ediyor ve sektörümüzün gelecekteki zorluklarına birlikte hazırlanalım diyoruz.

Sempozyum broşürünü indirmek için buraya tıklayın.

Merkez, şube ve temsilcilik Yönetim Kurulları asıl ve yedek üyelerinin katıldığı G.Y.K (Genişletilmiş Yönetim Kurulları) Ocak 2021  toplantısını 26.01.2021 Salı akşamı saat 21:00-23:00 arasında çevrimiçi olarak yaptık.

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız A. İrfan Türkkolu’nun  Meslek Odamızın Ocak ayı çalışmaları hakkındaki bilgilendirmesi ile başlayan toplantı, Komisyon çalışmalarının anlatımı ile devam etti.

17  Ocak Pazar günü Merkez Yönetim kurulu ve İstanbul ve İzmir Şube Başkan ve sekreterlerinin katıldığı toplantımızı yaptık.

İzmir Şube Başkanımız Özge Bingöl’ün katılamadığı toplantıda ana konu doğal olarak pandemi koşullarında mesleki çalışmaların nasıl yürütüleceği idi., TMMOB çalışmalarının da aktarıldığı toplantıda Andaç çalışmaları ve 50 yıllık birikim ile geleceğe bakış konusunda neler yapılabileceği konuşuldu.

Komisyon çalışmalarının ve canlı yayınların değerlendirilirdiği toplantıda; komisyon etkinliklerinin takvime bağlanmasının uygun olacağı belirtildi.

Konuğumuz İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Dr. Güray Kılıç idi. İstanbul Şube Yönetim Kurulu sayman üyemiz Şeyma Korkmaz’ın moderasyonunda “Pandemi 2020 Değerlendirmesi ve Bugün” canlı yayınımızı 16 Ocak Cumartesi saat 21:00’da yaptık.

09.Ocak.2021 cumartesi günü Moleküler biyoloji, Genetik ve Nörobilim alanlarında çalışan Doç.Dr. ÇAĞHAN KIZIL ile Covid-19 Salgınını ve Aşı çalışmalarını konuştuk.

Yeni yılın ilk canlı yayın etkinliğini 02.01.2020 cumartesi akşam 21:00’ da gerçekleştirdik.

Marmara Üniversitesi, İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi öğrencileri ile 02 Ocak 2021 cumartesi günü yaptığımız yılın ilk canlı yayınında; Yönetim Kurulu Başkanımız A. İrfan Türkkolu bölüm öğrencilerimiz ile buluştu.

Merkez, şube ve temsilcilik Yönetim Kurulları asıl ve yedek üyelerinin katıldığı 12. G.Y.K (Genişletilmiş Yönetim Kurulları) toplantımızı 22.12.2020 Salı akşamı saat 21:00-23:00 arasında çevrimiçi olarak yaptık.

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız A. İrfan Türkkolu’nun başlattığı  toplantıda bir önceki G.Y.K Toplantısında konuşulan konulara ilişkin gelişmeler aktarıldı, devamında TMMOB, Meslek Odaları ve Odamızda gerçekleşen çalışmalar ile  ilgili bilgi verildi. Özellikle pandemi döneminde meslektaşlarımızla iletişimimizde önemi artan sosyal medya hesaplarının daha etkin kullanımı hakkında yapılan planlamaların geldiği nokta aktarıldı. Üyelere e posta yoluyla yapılan aidat duyurusunun sonuçları değerlendirildi. Yıl sonu nedeniyle yapılacak üyelere ajanda dağıtımı hakkında bilgi verildi.

3 Boyutlu yazıcılar kaç ana teknolojiden oluşur ve bu teknolojilerin kullanıldıkları alanlar nelerdir?

Son dönemde 3 Boyutlu yazıcı teknolojileri ile yapılanlar, 3 boyutlu yazıcılarda malzeme biliminin geldiği son nokta gibi sorulara cevap bulabileceğiniz 3 Boyutlu Yazıcılar ve Malzeme Teknolojileri canlı yayınını Merkez Yönetim Kurulu üyemiz Dr. Murat Can Ocaktan'ın moderatörlüğünde, Hasan Berk Giray ve İdil Ceren Kazan' ın sunumuyla 19 Aralık 2020 Cumartesi saat 21:00'da aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCPmbb0-eYcCJz8bpmD21ySQ

https://us02web.zoom.us/j/81583408721

 

Yeni yayınlanmış kitabı HAYATI SEVDİM üzerinden;
Demokrasi mücadelesine adanmış bir yaşamı,
‘68’de Paris’te barikatlarını, 12 Mart sonrası cezaevini, TÜTED, TMMOB, İHD, TİHV’i……
Türkiye ve Avrupa sol siyasi tarihinin en önemli isimleriyle yol arkadaşlıklarını, dostlukları ve mücadele ile dolu bir yaşamı konuşacağız Yavuz abi ile.
Bu coğrafyanın ve Avrupa’nın son 60 yılına sadece tanıklık etmemiş, aktif olarak yer almış bir kimlik Yavuz Önen.
05 Aralık 2020 Cumartesi saat 21:00'da aşağıdaki linklerden katılabilirsiniz.

Linkler:
https://www.youtube.com/channel/UCPmbb0-eYcCJz8bpmD21ySQ?

https://us02web.zoom.us/j/89264053636

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06650 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği