METEM HABERLERİ

ÇELİK SEÇİMİ VE ISIL İŞLEM EĞİTİMİ (11-12 Mayıs 2018)

METEM (TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi) olarak, 11-12 Mayıs 2018 tarihlerinde Çelik Seçimi ve Isıl İşlem Eğitimi’ni gerçekleştireceğiz. Eğitimimiz Erkan COŞKUN ve Mehmet ASAY tarafından 2 tam gün olarak planlanmıştır.

Bilinçsiz malzeme seçiminden dolayı ülkemiz her yıl, büyük oranlarda ekonomik kayıplara uğramaktadır. En yaygın mühendislik malzemesi olan çeliklerin seçimi konusundaki bu eğitim semineri ile ülkemizin ve sanayicilerimizin yanlış çelik seçiminden kaynaklanan kayıplarını en aza indirmeyi hedeflemekteyiz.

Çelik Seçimi, uygulama alanının gerektirdiği özellikleri uygun biçimde karşılayacak en uzun ömürlü ve en ekonomik çeliği seçme işidir. Bu sebeple çelik seçiminde yeterli malzeme bilgisi ve çelikler hakkında geniş kapsamlı veriler gereklidir.

Bu eğitimde;

  • Çeliklerin metalurjisi hakkında ön bilgi,
  • Özellikle kullanıcılara yönelik olarak çelik seçimini sağlayacak kriterlerin oluşturulması,
  • Çeliği çelik yapan en önemli etkenlerden biri olan Isıl İşlem safhalarının belirlenmesi ve çeliğe uygun ısıl işlem seçimi ile uygun çeliğin ya da çeliklerin seçilmesi ve karşılaşılan sorunların çözümlerinin birlikte bulunması hedeflenmiştir.

Tüm çelik satıcıları, kullanıcıları, satın alma uzmanları, makine imalatçıları, kalıpçılar, sıcak ve soğuk dövmeciler, ısıl işlemciler bu eğitimin katılımcı grubunu oluşturabilir.

Sanayinin ihtiyacına cevap oluşturabilmek ve konuya gerekli olan odaklanmayı yaratabilmek adına hazırladığımız programın detay ve içeriklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim Tarihi: 11-12 Mayıs 2018
Eğitim Saati: 09:00-17:00
Eğitim Yeri: Validebağ Adile Sultan Kasrı Öğretmen Evi
Son Başvuru Tarihi: 04 Mayıs 2018